Výtah pro Hrnčířskou

Výtah pro Hrnčířskou
17. 3. 15:11 — 29. 6. 14:58

Výtah pro Hrnčířskou - Hrnčířská bez bariér

V letošním roce vybudujeme na Hrnčířské výtah. Plánujeme ho už několik let a letos se stane realitou, která splní sen našich klientů, návštěvníků a pracovníků.

Na ulici Hrnčířská 27 v Brně má své sídlo brněnské středisko Diakonie ČCE a jeho tři sociální služby: Centrum denních služeb pro lidi s demencí, Pečovatelská služba pro seniory se sníženou schopností soběstačnosti a dospělé osoby se syndromem demence a Chráněné bydlení Ovečka pro lidi s dlouhodobým duševním onemocněním. Na stejné adrese najde veřejnost také kontaktní místo České Alzheimerovské společnosti a celodiakonského projektu Pečuj doma, který pomáhá s péčí o seniory.

Tento dům darovala v roce 1993 paní Zdeňka Konvičková Českobratrské církvi evangelické a přála si, aby se zde vybudovalo zařízení poskytující sociální a charitativní služby.

Dům má v současné době 4 nadzemní a 1 podzemní podlaží, odkud se vchází na zahradu. Tu obdělávají klienti Chráněného bydlení Ovečka. Pěstují ovoce a zeleninu pro zpestření své stravy a zároveň tak zlepšují a zvyšují své pracovní dovednosti.

Zřízením výtahu v budově na Hrnčířské chceme ulehčit a zjednodušit pohyb klientům, žadatelům o službu, i těm, kteří nás navštíví a potřebují odbornou konzultaci. V neposlední řadě uleví výtah našim pečovatelkám, které celý den „běhají“ od jednoho klienta ke druhému a mezitím musí také párkrát „vyšlápnout“ do 3. patra, kde mají svou kancelář a zázemí.

Pomozte nám udělat z Hrnčířské místo bez bariér. Děkujeme!

Děkujeme našim partnerům a dárcům

    Ministerstvo práce a sociálních věcí   Město Brno                   Město Kuřim

                 

 

Evangelická akademie Brno  Rádio ProglasNadace Divoké husy

 

 

ropjveubar-czropjvbar

 

 

 

Uložit

Uložit

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha