Benefiční aukce

25. října 2021
Benefiční aukce
25. října 2021 - Benefiční aukce

Během jednoho příjemného říjnového podvečera se v komorní atmosféře jazzové kavárny Podobrazy uskutečnila Benefiční aukce obrazů. Výtěžek z aukce byl věnován na rozšíření kapacity chráněných bydlení brněnského střediska Diakonie. Děkujeme všem dárcům i dražitelům.

Pokusím se vrátit v čase a přiblížit Vám atmosféru aukce. Večerem nás s elegancí provedl Rostislav Koryčánek, kurátor Moravské galerie, který představil jednotlivá aukční díla a jejich autory, mezi nimi jsou Jan Mikolášek, Marika Haklová Bumbálková, Richard Tribula, Hannah Joy Chmiel, Jiří Bělohlávek, Tomáš Tichý a také tajemný TIMO.
Mimo aukční díla, bylo možné zakoupit také obrazy dalších výtvarníků, které byly vystaveny v prostorách kavárny.

Napínavý aukční souboj se strhl o dílo Znovupou-žiju, od brněnského street-artisty, sprejera a writera jehož pseudonym je TIMO, konečná částka překonala hranici 30 tisíc korun.

Těší nás, že i v řadách našich diakonických kolegů jsou lidé obdařeni talentem a ve svém volném čase se věnují malbě a fotografií, a tak jsme se mohli seznámit i s jejich viděním světa, děkujeme tímto Janě Gomolové a Evě Tomkové.

Melodická hudba, inspirována lidovou písní v podání jemných ženských dvojhlasů kapely eLiška  dokázala svojí opravdovostí a vnitřní radostí obou zpěvaček potěšit publikum a vrátit nás v čase k nekončící kráse lidových melodiií.

Komorní večer, se přiblížil ke svému konci a já jsem se stala hrdou majitelkou obrazu Ke světlu od Mariky Haklové Bumbálové. A tak mě každé ráno vítá obraz, který nejen symbolicky zve vstát a jít zase vstříc světu, jít ke Světlu...

Petra Stávková (text)
Ben Skála (foto)

 

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Jsme tady pro vás již 0 let