Benefiční podvečer v Letovicích

25. července 2021

Byl krásný letní všední den, ale v jednom větším rodinném domku to vyloženě tepalo. Něco bylo dnes jinak.Každý z členů této velké, radostné a velice různorodé domácnosti, měl svůj úkol, aby do 15h., kdy už může přijít první návštěvník, bylo vše dokonale připraveno. A podařilo se!

Když jsme s kamarádkami zaparkovaly na Alšově ulici č.p.3 v Letovicích na kopci s nádherným výhledem na celé město i okolí, zaujala nás cedule, která jasně říkala: tady se bude dnes něco nevšedního dít.
Vešly jsme otevřenou bránou a hned u vstupu byl rozložený stan a pod ním nás vítaly dvě pracovnice Chráněného bydlení a Centra denních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Mohly jsme si u nich koupit nejen vstupenku na dnešní benefiční kavarnu s hercem panem Janem Grygarem, ale měly jsme možnost vybrat si z mnoha praktických a krasně vypadajících výrobků od klientů, kteří na těchto věcech pracují v dílnách po celý rok.
Na třech stolech byly rozložené keramické hrníčky, zapichovátka, zvonkohry, květináče zdobené ubrouskovou technikou, košícky z pedigu, zástěry, latkové záložky do knížek, brože, naušnice, sáčky s levandulí a nechyběl ani hit posledních let - látkové pytlíky na různé potraviny.

A pokud se vám podařilo odtrhnout se, mohli jste vidět v zahradě krásně upravené záhony a keře, ale také vzorně vedenou užitkovou zahradu, která ovšem potřebuje revitalizaci. A právě na tento účel šly všechny peníze, které tu návštěvníci utratili za výrobky a vstupné, které zahrnovalo nejen toto vše. Hlavním lákadlem totiž bylo posezení v kavárně s panem Janem Grygarem, hercem, který velice rád přijal pozvání a něco přes dvě hodiny dokázal velice zábavně a zajímavě hovořit o svém povolání. O tom, co znamená být hercem, jak vypadá běžný pracovní den, jaký to ná vliv na rodinu, přatele, a také jaké to pro něj bylo v době covidové.

Během celého povídání jsme se mohli občerstvovat v místní domácí kavárně, kde pro nás klienti a zaměstnanci vyrobili vynikající zákusky, dortíky, připravili na přání kávu anebo domácí limonády z vlastních zdrojů. Zakoupením těchto dobrot jsme také přispívali, takže jsme někteří odjížděli sice s přeplněným žaludkem a taškami, ale i s hřejivým pocitem u srdce, že jsme se podíleli na dobré věci.
 
Eva Tomková
Benefiční podvečer v Letovicích
25. července 2021 - Benefiční podvečer v Letovicích

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Jsme tady pro vás již 0 let