Den pro Diakonii 2021

29. června 2021
Den Diakonie. Každoroční oslava našich služeb a pověření nových zaměstnanců. Jsme hrdí na to, co děláme. A jsme rádi spolu.
 

Máme to v brněnské Diakonii už takovou víceletou tradici a toto setkání zaměstnanců jsme ani letos nevynechali.

Bylo to trochu jiné, ale vlastně každý rok je to něčím jiné a nové. Tentokrát nám chyběla kvůli nemoci naše paní ředitelka. A tak jsme jí poslali alespoň pozdrav skrze mobil a pár fotek, aby mohla být alespoň takto na dálku s námi.

A o čem takováto setkání jsou? Hlavním důvodem je asi to, abychom se potkali ze všech středisek alespoň jednou za rok. Abychom se viděli a trochu i poznali, v rámci možností takovéhoto krátkého setkání. Abychom se mohli pozdravit i staří známí a sdílet se o tom, jak se nám žije a pracuje.

Je to i taková naše slavnost. Oslavujeme, že prostě jsme, a zjišťujeme, jak se rozrůstáme a jak je ten náš kolektiv krásně barevný a různorodý.

Já osobně se vždy nejvíc těším na ten pohodový čas venku v přírodě. Scházíme se totiž vždy, pokud nám to počasí dovolí, v Blahoslavově domě ČCE na zahradě.

Připravíme a prostřeme si občerstvení ven na lavice a po tom, co proběhne oficiální část, kde má slovo ředitel/ka, duchodním slovem pak provází farář/ka, zazpíváme společně i pár křesťanských písní a oficiálně mezi sebou vítáme nové zaměstnance, tak po všech těchto důležitých částech přichází na řadu konečně volná zábava :)

Rozprchneme se ke stolům s jídlem a pitím, každý uchvátí to, na co má největší chuť a pak už se bavíme s kým je nám milé a máme k dispozici celou zahradu s příjemně měkkou trávou a je to moc a moc fajn čas toho sdílení, kdy občerstvujeme tělo i ducha. Strávíme takto spolu asi 3h.a pak přichází ještě část úklidová, při které sdílení pokračuje a mnohdy se stává, že někteří sdílení ještě nejsou nasyceni, a proto se po skončení celé akce přesouvá někdy ještě malá skupinka mimo evangelickou půdu a pokračuje v započatých hovorech a načínají se nové a …. :)

Tak zase za rok!

Eva Tomková

 
 
 
Den pro Diakonii 2021
29. června 2021 - Den pro Diakonii 2021

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Jsme tady pro vás již 0 let