Máme za sebou úspěšnou aukci obrazů

11. listopadu 2019

Podobrazy pro Diakonii ČCE

 aukce01

V jazzové kavárně Podobrazy v Brně se dne 22. října 2019 uskutečnila Benefiční aukce uměleckých předmětů s názvem Podobrazy pro Diakonii, do které darovali svá díla nejen brněnští umělci. Podařilo se vydražit 9 uměleckých děl za krásných 121 500 Kč, které poputují na rekonstrukci kuchyně klientům s hendikepem do Chráněného bydlení v Letovicích.

Máme za sebou úspěšnou aukci obrazů
11. listopadu 2019 - Máme za sebou úspěšnou aukci obrazů

Akce, se nesla celý večer v příjemném duchu. Večerem doprovázela farářka Alexandra Jacobea a k poslechu hrálo smyčcové trio Osamělé palačinky.

Až do poslední chvíle nebylo zřejmé, kolik zájemců o vystavená díla dorazí. Největším lákadlem byl zcela jistě Timo, který do dražby daroval svůj kříž a podpis do knihy „b jako brno“. Dalšími umělci, kteří darovali své obrazy byli Rudolf Brančovský, Jitka Štenclová, Tomáš Tichý, Pavla Dvorská, Jan Valer, Miroslav Rada a Jan Zátorský, který věnoval své ručně šité boty.

Nejdražším dílem byl Slunečník od Tomáše Tichého, vyvolávací cena činila 45 000 Kč, a i tento skvost se podařilo vydražit. Cena za Timův kříž „Přijdu hned“ se vyšplhala na neuvěřitelných 36 000 Kč a kniha s podpisem pak na 8 500 Kč.

Celkově se podařilo na rekonstrukci a vybavení kuchyně v Chráněném bydlení v Letovicích vybrat částku 121 500 Kč, která tak pokryje bezmála dvě třetiny nákladů.

Tímto bychom chtěli ještě jednou srdečně poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci aukce, všem umělcům, kteří darovali svá díla, kavárně Podobrazy za poskytnutí prostor, možnosti vystavit umělecká díla a příjemnému personálu, ale především všem dražitelům, bez kterých by se aukce neobešla.

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Za rok 2020 jste nás podpořili částkou 0 korun
Jsme tady pro vás již 0 let