Veronika_Smetanova

Jak jste se o projektu Návštěvy proti samotě dozvěděla?
O projektu jsem se dozvěděla díky pěknému plakátu, který byl ve sboru ČCE Husovice v průjezdu na nástěnce. Zapojila jsem se jako dobrovolník. To bylo už hodně dávno. :) 

Máte zkušenosti s dobrovolničením i z jiných organizací?
V Diakonii jsem jako dobrovolník několik let kontinuálně. V rámci ČCE jsem vedla děti (Vřešťany z Husovic) na pravidelných schůzkách, výletech a táborech, později jsem pomáhala v SOMu organizovat akce pro mládež v rámci EMBS (evangelická mládež brněnského seniorátu). Jinde jsem byla spíš jednorázově: Sbírka potravin, Sčítání lidí bez domova, v zahraničí - Helpcamp v Banátu, Vánoce na východní Ukrajině, úklid odpadků na Bali...

Jak dlouho máte projekt na starosti?
Jako koordinátor jsem v projektu od roku 2018. 

V čem spočívá vaše práce koordinátora?
Ve zkratce: koordinátor se schází postupně se zájemci o návštěvy i o dobrovolnictví. Pak propojuje dvojice. Vede setkávání dobrovolníků, prezentuje projekt pro školy, nebo jiné subjekty. 

Je v dnešní době dostatek dobrovolníků?
Korona-doba byla zvláštní. Jinak býval poměr dobrovolníků a zájemců o návštěvy ve vlnách. Převažovala jedna, nebo druhá skupina. Jde o stále poměrně dynamický proces. Nyní bychom pár dobrovolníků přivítali. Senioři už se přestávají bát někoho vídat. :) 

Když by se chtěl někdo do činnosti zapojit, jak má postupovat?
Ideální je, když mi zájemce o dobrovolnictví napíše email (navstevy@diakoniebrno.cz). Domluvíme si pak setkání ve středisku Diakonie, nebo např. v parku na kávě. Probereme, co se dá od projektu očekávat, poptám se jaké představy má zájemce. Po dohodě můžeme sepsat dobrovolnickou smlouvu. Pak se snažím propojit osoby tak, aby si sedly dle preferencí i lidsky... :) 

Veronika Pepina Smetanová, koordinátorka programu Návštěvy proti samotě

telefon: +420 603 222 454
e-mail: navstevy@diakoniebrno.cz

 

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Za rok 2020 jste nás podpořili částkou 0 korun
Jsme tady pro vás již 0 let