Přijímáme nové klienty!

alzheimer

informace o službě

Poslání Centra denních služeb Brno

Posláním Centra denních služeb Brno je poskytování profesionální péče a podpory, zajištění smysluplného trávení času a přirozeného kontaktu lidem s příznaky syndromu demence, kteří potřebují během dne pomoc jiné osoby.

Cílová skupina

Poskytujeme službu lidem od 27 let věku s příznaky syndromu demence, včetně např. stavů po úrazu nebo cévní mozkové příhodě, kteří potřebují pomoc a podporu druhé osoby.

Služba je určena těmto lidem:

• Lidem s příznaky syndromu demence (ověřuje se při osobním setkání).
  • Osobám, které se zvládnou do centra samostatně nebo s pomocí dopravit a nepotřebují při přesunech podporu 2 osob zároveň.
  • Tomu, kdo je schopný pobytu v kolektivu osob s poruchami paměti a netrpí výrazným neklidem, který by mohl narušovat provoz centra.
  • Lidem, kteří se chtějí účastnit aktivit a dalších činností v centru dle svých schopností;
  • Osobám, které nevykazují známky verbální nebo fyzické agrese a jejichž stav je stabilizovaný a nevyžaduje nepřetržitou ošetřovatelskou péči nebo pobyt v nemocnici (neposkytujeme zdravotní péči).

Pro přijetí do služby je nutné splnit všechna výše uvedená kritéria.

Cíle centra denních služeb

Cílem naší služby je poskytovat klientům přiměřenou péči o sebe. Klienty podporujeme ve smysluplném trávení času a zajišťujeme jim přirozený společenský kontakt.

Časové vymezení a personální zajištění služeb

Služby centra jsou poskytovány v sídle střediska Hrnčířská 27 v Brně (ambulantně), ve všední dny od 7.00 do 17:00 hodin. Máme kapacitu pro 7 klientů denně.

Základní principy CDSB

Diakonie tvoří společenství, které v milosrdenství a s nadějí fortelně pomáhá potřebným.

Milosrdenství (zachování důstojnosti)
Podporujeme sebevědomí klientů, vážíme si každého člověka jako jedinečné bytosti, vyzdvihujeme jeho kladné stránky a chráníme jeho lidská práva.

Naděje (podpora soběstačnosti)
Podporujeme fyzickou a psychickou pohodu klientů tak, aby byli v rámci svých možností a schopností soběstační a nezávislí na druhé osobě. Vytváříme bezpečné prostředí a současně pracujeme s přiměřenou mírou rizika, motivujeme klienty k tomu, aby co nejvíce věcí zvládli sami.

Fortelnost (individuální přístup)
Při poskytování služby respektujeme osobní cíle, potřeby a přání klientů. Snažíme se pružně reagovat na změny a co nejvíce přizpůsobit službu individuálním potřebám klientů.

Společenství (profesionální přístup)
Přijímáme jeden druhého s respektem k jeho potřebám, podporujeme se navzájem. Vytváříme společenství, které usiluje o dobrou atmosféru ve službě tak, aby se klienti i pracovníci cítili dobře.