kontaktní místo čals

Diakonie ČCE – středisko v Brně je kontaktním místem České alzheimerovské společnosti (ČALS). Snažíme se naši činnost zaměřovat na pomoc a podporu lidem s demencí a jejich rodinám.

V rámci aktivit kontaktního místa nabízíme:

• informační materiály s tématikou demence
  • osobní a telefonické poradenství na toto téma
  • setkávání svépomocné skupiny – tzv. Čaje o páté
    • setkáváme se vždy jednu středu v měsíci v 17 hod.
    • jde o setkání rodinných příslušníku, kteří pečují o blízké osoby s demencí, mají tak možnost strávit čas ve společnosti lidí, kteří řeší stejné nebo podobné potíže s touto nemocí, mohou zde najít podporu, vzájemné sdílení, předávání si cenných zkušeností z praxe
  • vyšetření paměti – je primárně určeno pro osoby okolo 60 let věku a starší. Je založeno na vyplnění baterie testů. Pomůže odhalit, zda je případně zjištěná porucha paměti v normě, nebo je už třeba potíže řešit s odborníky. Vyšetření je zdarma, na vyšetření je třeba se předem objednat!

Na VŠECHNY námi nabízené aktivity je NUTNÉ OBJEDNAT SE TELEFONICKY: Klára Šenkyříková, tel. č. 734 166 378. Pokud se nedovoláte, nemůžu hovor přijmout, ale v nejbližším možném čase se vám ozvu zpět. Těším se na setkávání s Vámi!

Korespondenční adresa

Kontaktní místo České alzheimerovské společnosti