I takové naše služby jsou...

4. února 2021
I takové naše služby jsou...
4. února 2021 - I takové naše služby jsou...

Dnešní den byl chladný, ale obloha celkem jasná a nic nenapovídalo tomu, že by se mohlo cokoliv dít jinak, než obvykle. Znáte to? Některé dny (nejen) v pečovatelské službě se téměř opakují a vy už víte, jakou cestou se vydáte, protože vám ten spoj ujede a než jet tím druhým, to už vyjde líp jít pěšky.
Víte i, koho potkáte cestou touhle ulicí, potože tady chodí ten starší pán vždy v tomto čase a venčí toho nádhernýho vlčáka. Pozdravíte se a usmějete se na sebe :) A taky dost často víte, co vás na službě čeká. Tyto činnosti jsou dopředu naplánovány a jen se čas od času obmění.

A právě dnes moji službu, tentokráte celkem tichou a jednotvárnou, dostatečně oživila akce s vytřepáním pár miniaturních a velice starých koberečků, které vyloženě volaly po tom, aby je někdo zvedl a trochu provětral z okna.

Stala se mi taková celkem obyčejná věc. Při klepání koberečků z balkonových dveří mi jeden kousek nějak vyklouzl a já se už jen mohla dívat, jak se plavně snáší na nejvyšší keř zlatého deště v blízkém okolí. Byla jsem ráda, že nikomu nepřistál na hlavě :). Kobereček se zachytil na několika větvích a já si řekla, že to nechám na konec služby. Jak půjdu vynést odpadky, rovnou ho setřepu dolu. No ale čas se dost často při službách u seniorů kamsi vypaří a najednou už máte pomalu odcházet. Ovšem pozor, dnes na mě čekal ještě jeden úkol.

Sundávání koberečku vůbec nešlo tak lehce, jak jsem si představovala. S keřem jsem lomcovala čím dál zuřivěji a byla jsem moc ráda, že na něm ještě nic nekvete, jinak by z keře zbyly jen holé větve. Kobereček se sice posunul o něco níž, ale dva jeho rohy se zahákly za větvičky a nehodlaly se jen tak vzdát bez boje. Služba už opravdu měla končit a já přemýšlela, jak to udělat. Když v tom mě cosi osvítilo a vzpomněla jsem si na smeták. Letěla jsem nahoru zpátky do bytu a klientka mi poradila místo smetáku použít dlouhou tyč s hřebíkem. Tu jsme používaly dříve na zavírání a otevírání okna na wc, které je hodně vysoko.

Popadla jsem tedy tyč a letěla dolů a za chvíli se už vezla vítězoslavně výtahem zpět nahoru do bytu i s koberečkem. Sice už dávno padla, ale já měla přesto dobrý pocit, že jsem zvládla i tento nečekaný úkol.

Ano, i takové naše služby někdy jsou :)

Eva Tomková, pečovatelská služba

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Pečujeme o 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Za rok 2020 jste nás podpořili částkou 0 korun
Jsme tady pro vás již 0 let