Proč jsem v Chráněném bydlení Nosislav

15. června 2022

Klientkám chráněného bydlení jsme položili otázku “Proč vlastně využívají službu v Nosislavi”.
Odpovědi jsou různé. Je zajímavé slyšet, co člověka vede k tomu, že ze svého domova jde do pobytové služby.

V Chráněném bydlení Nosislav jsem proto, že už nejsem soběstačná, že někdy neudržím rovnováhu, musím chodit s chodítkem. Dcera je sama po operaci a nezvládla by se o mě starat. Vždycky jsem si
přála žít na stáří v kolektivu, mezi stejně starými. Je pro mě důležité, že vím, že se o mě po všech stránkách postarají. Mám zajištěnou, péči, jídlo, čisté prádlo, pomáhají mi zde s pohybem, ale i s myšlením. Mám zde pomoc, když jí potřebuji. 

Je pro mě důležité, že mám svůj pokoj a televizi, že si k obědu můžu objednat to, co chci. 

Vždy mi zde pomohou, když to potřebuji, když se mi něco stane, tak stačí, abych zazvonila a asistentky se o mě vždy postarají, pomohou mi. Nikdy zde nejsem sama, jsem zde mezi ostatními, ale když chci být sama, mohu být u sebe v pokoji, kde to mám jako doma. Jsem zde od začátku a kdybych se měla dnes rozhodovat, zda sem jít či nejít, neváhala bych a šla bych sem zas.

Je pro mě důležité to, že nejsem doma sama, že mám vždy možnost si říct o pomoc, když jí potřebuji. Samota není dobrá a tady nikdy nejsem sama. Celý život jsem žila v Nosislavi, sborový život je pro mě důležitý. To že jsem zde, v chráněném bydlení, mi umožňuje být i nyní součástí sboru. Jsem zde moc ráda.

V Chráněném bydlení Nosislav je pro mě důležité to, že je zde vždy někdo, když potřebuji pomoc.
Doma jsem měla manžela, ale po jeho smrti, jsem zůstala sama. Syn s přítelkyní chodí do práce,
vnučka do školy, každý má svůj program. Teď když jsem i já v Nosislavi, mám taky svůj program, stále je zde společnost a já se rozhodnu, kdy chci být s ostatními a kdy sama na pokoji. 

Chráněné bydlení se pro mě stalo druhým domovem. Jsem zde, protože potřebuji, aby se o mě někdo staral celý den. Kdybych zůstala doma, nemohla bych nic, byla bych tam sama a čekala bych, až za mnou
někdo přijde. Zde mám spoustu možností, stále se něco děje. Je zde výborný tým asistentek, které mi
vždy pomohou, když to potřebuji. Každé odpoledne se těším na to, až si s ostatními „bábuškami“ zahrajeme karty. Někdy se u hry poškorpíme, ale to k tomu patří, důležité je, že jsme spolu a že zde máme spoustu prostoru se pobavit a užít si spoustu radosti.

Proč jsem v Chráněném bydlení Nosislav
15. června 2022 - Proč jsem v Chráněném bydlení Nosislav

Podpořte Diakonii

Diakonie v číslech

Každoročně pečujeme o více, než 0 klientů
Pracuje u nás 0 zaměstnanců
Jsme tady pro vás již 0 let