Rozdali jsme stovky dárků

16. ledna 2019

Jeden člověk unese v náručí najednou asi čtyři nebo pět krabic od bot. Přes šest krabic v náručí už pak nevidí na cestu, takže je lépe nosit je po pěti. V prosinci jsme jich v našem brněnském středisku Diakonie Českobratrské církve evangelické přenášeli z aut do suterénní zasedačky a zase zpátky do jiných aut více než šestnáct set. Vypadalo to u nás jako v Ježíškově skladu. Zapojili jsme se totiž do sbírky Krabice od bot. A celkem nás to pohltilo.

Rozdali jsme stovky dárků
16. ledna 2019 - Rozdali jsme stovky dárků

Dali jsme si závazek sesbírat nejméně tři stovky krabic pro děti a navíc jsme se rozhodli zkusit oslovit dárce, aby nám věnovali krabice i pro osamělé seniory. Těch mělo být dvě stě. Sbírka, která probíhala po celém Česku, měla ale tak velký ohlas, že jsme se nakonec museli poprat s více jak šesti sty krabicemi pro seniory a víc jak tisícovkou dárků pro děti. Mnohým chudým dětem jsme tedy díky štědrým dárcům mohli poslat i dárky dva a náš původní seznam opuštěných seniorů jsme mohli ztrojnásobit.

Dárky putovaly do nemocnic, domovů pro seniory, léčeben, azylových domů, pěstounských rodin, vyloučených lokalit. A byly především pro staré a opuštěné lidi mimořádným překvapením a nezřídka vyvolávaly slzy dojetí.

V příštím roce bychom se k projektu chtěli opět připojit. Především ty seniorské rozhodně stojí za to znovu sbírat a rozdávat. Z Nemocnice Milosrdných bratří nám napsali: "Jsme velmi rádi, že jsme mohli být součástí projektu Krabice pro seniory. Dárky udělaly pacientům ohromnou radost, obzvláště těm osamělým." A z psychiatrické nemocnice v Brně Černovicích poslali spolu s dopisem i obrázky od klientů. Napsali nám: „Všechny balíčky se dostaly do rukou lidí, kteří neměli to štěstí, aby trávili Vánoce v kruhu rodiny a blízkých, nebo zcela osamělých lidí. Můžeme vás ujistit, že měli obrovskou radost a okamžiky rozbalování byly mnohdy velmi dojemné.“

Děkujeme všem, kteří pro chudé nebo opuštěné lidi připravili velmi kvalitní a krásné dárky.

A prosíme, zkuste pomáhat i v průběhu roku.

Pomáháme lidem v různých obtížných životních situacích a umíme to dobře. Podpořte nás, podporujte nás pravidelně, pomáhejte nám pomáhat. Je to snadné, stačí se podívat sem a vybrat si způsob, jak se zapojit.

Děkujeme!

 

Diakonie v číslech

Pečujeme o 0 klientů
Najdete nás na 0 místech v kraji
Poskytujeme 0 služeb
Přispěli jste nám 0 korun